A&Q: Akú tlačiareň si mám kúpiť? A ktorá je najlepšia?

A&Q

Čo je dôležité vedieť?

Toto sú dve otázky , ktoré najčastejšie dostávam od svojich zákazníkov.  Úplne tomu rozumiem. Každý sa snaží v rámci svojich možností získať pre seba kvalitnú tlačiareň za rozumnú cenu. Veď  by mal dostať len to najlepšie. Ja tiež patrím medzi náročných zákazníkov a starostlivo si vyberám.

Aby som však odpovedal na tieto otázky. Záleží od mnohých vecí, ktoré pri výbere ovplyvňujú výsledok.

Prvé a najdôležitejšie moje spätné otázky na klienta sú: „Čo budete tlačiť?“, „Približne aké množstvo mesačne a ako často?“, „Do kancelárie alebo do domácnosti?“.

Niekedy sa pýtam  mnoho otázok a klient môže mať pocit, že ho  tým otravujem. Občas ani nevie odpovedať, pretože nad týmito otázkami nikdy nemusel premýšľať. Ale to vôbec nevadí. Dialógom sa nakoniec všetko vysvetlí.

Tlačiareň na mieru

Prečo sa pýtam tieto otázky? Hlavne preto, aby som vedel ponúknuť klientovi niečo čo skutočne potrebuje a aby som mu pomohol vybrať z obrovského množstva tlačiarní, multifunkčných tlačiarní a inej výpočtovej techniky. Ušetrím mu čas a nemusí študovať milióny stránok u „Zeleného mužíčka“. Technické údaje napísané v popise tlačiarne aj tak mnoho nepovedia. Veď sú skoro všetky rovnaké. A hlavne u „Zeleného mužíčka“ sa nedozviete o budúcich nákladoch na tlač.

Je to podobne ako s autom. Keď si kupujete auto, tiež vás zaujíma koľko to „žerie“. Podobne je to aj u tlačiarní a multifunkčných zariadení. Každá má budúcu spotrebu, na ktorú treba myslieť vopred.

Funkčnosť a rozpočet

Pri výbere starostlivo zohľadňujem požiadavky na funkčnosť a zároveň rozpočet. Viem, že veľmi lákavá je kúpa čo najlacnejšej tlačiarne. Ale ak si kúpite tlačiareň do firmy  alebo domácnosti za 50,- €, spotreba bude neskutočne vysoká. Všeobecne platí pravidlo, čím lacnejšia tlačiareň, tým drahší atrament alebo toner. A čím drahšia tlačiareň, o to lacnejšiu budete mať prevádzku v budúcnosti. Preto sa nebojte trochu investovať.

Samozrejme by nebolo efektívne kúpiť si do domácnosti veľkokapacitnú kopírku vo formáte A3, ktorá je skôr vhodná do výrobných hál alebo kancelárií 🙂 Veď by vám zaberala polovicu obývačky a nákup by bol predražený. Náklady by sa vám vracali desaťročia. Treba vždy nájsť zlatú strednú cestu, aby ste boli spokojní.  V tom všetkom vám viem poradiť, pomôcť a nakoniec aj dodať. Stačí aby ste venovali trochu svojho času a napísali mi alebo zavolali.